| Wyświetleń:3023
zoomiconScreen a widok za oknem

fot. Akant

Screen a widok za oknem

Screen to nowoczesna osłona zewnętrzna, której głównym zadaniem jest ochrona wnętrza przed nadmiernym nagrzewaniem pomieszczeń. W odróżnieniu od dotychczas dostępnych na rynku rozwiązań osłonowych, mimo funkcji redukcji temperatury, nie zabiera całkowicie widoku na zewnątrz oraz dostępu do światła dziennego. Wszystko dzięki faktorowi otwarcia. Czym jest i jaki ma wpływ na działanie osłony? 


Screen dość szybko zjednał sobie zwolenników na polskim rynku. Screen aż w 97% redukuje promieniowanie cieplne, czyli mówiąc prościej: w 97% ogranicza przenikanie do wnętrza ciepła promieniującego przez szybę. Ponadto zmniejsza też promieniowanie słoneczne o 75%. To jednak nie jedyne atuty nowoczesnej osłony. Screen, mimo właściwości ograniczających temperaturę we wnętrzu, pozytywnie wpływa na samopoczucie, bo nie ogranicza widoku za oknem oraz dostępu do światła dziennego.


Reklama

W tym miejscu musimy zająć się pojęciem faktora otwarcia. Faktor otwarcia to stopień przenikania obrazu. Przykładowo faktor otwarcia o wartości 3% oznacza, że włókna są w taki sposób rozłożone na tkaninie, że w 3% odsłaniają widok za oknem. Im wyższy faktor otwarcia, tym wyraźniej widzimy to, co znajduje się za oknem. W przypadku faktora 0% obraz jest całkowicie zasłonięty.Tkaniny screen od 3% do 5% to doskonałe rozwiązanie dla osób posiadających atrakcyjny widok z okna, jednak narzekających na dużą ekspozycję słoneczną okien. Osłony doskonale zabezpieczą dom przed zbyt wysoką temperaturą spowodowaną działaniem Słońca i nie zabiorą cennego widoku. Ponadto screeny zapewnią prywatność – w zależności od wybranej tkaniny mogą całkowicie osłonić dom przed wzrokiem przechodniów bądź uwidaczniać jedynie zarysy tego, co we wnętrzu.

Screen jest osłoną niezwykle uniwersalną, a możliwość ochrony wnętrza przed wysoką temperaturą przy jednoczesnym odsłonięciu widoku za oknem zdecydowanie daje mu przewagę nad innymi osłonami zewnętrznymi.


Strona używa Cookies. Więcej w Polityce Prywatności.